GoIP питання і відповіді
Що з себе являє GoIP?
GoIP – являє собою шлюз між двома мережами: GSM і VoIP. Його завдання – побудувати міст між цими двома мережами. Логіка роботи схожа на роботу FXO шлюзу. Тільки замість аналогової мережі з'єднання відбувається з мережею GSM.
Чому GoIP краще, ніж FXO gateway?
GoIP здатний виконувати схожі функції, але має певні відмінності: •У більшості випадків тарифи дзвінків на номери мереж GSM набагато нижче, якщо виклик відбувається всередині мережі, а відбувається не з традиційної мережі. До того ж, часто доводиться чекати підключення до дротяних лініях, в чому немає необхідності при використанні GoIP.
- Ви можете легко поміняти оператора, номер телефону та тарифний план, просто змінивши SIM карту
- Використання SMS додає гнучкості у Ваших можливостях
- Ви можете самостійно побудувати свою власну мережу
- Як вставити SIM-карту в GoIP?
Перш ніж вставляти або виймати SIM карту, відключіть живлення GoIP. В залежності від конструкції корпусу GoIP, положення SIM карти може відрізнятися. Для GoIP-4/8 з фронтальною установкою карт, напрямок установки – всередину зрізом вгору контактними майданчиками. Для GoIP на одну SIM карту з фронтальною установкою положення установки – всередину зрізом вниз контактними майданчиками
- Можна вставляти і виймати SIM-карту, не відключаючи харчування?
Для GoIP-4/8 характерна ситуація, коли потрібно замінить одну SIM-карту, в той час як інші використовуються для розмов. Для того щоб відключити окремий модуль GSM використовується спеціальна сторінка в веб-інтерфейсі пристрою. Використовуйте «Tools -> CONTROL MODULE». Виберіть потрібний канал і позначте його. Далі натисніть SAVE. Тепер все готово, щоб вставляти і виймати SIM карту на цьому каналі. Після завершення процедури заміни, знову відзначте цей канал для його включення і натисніть SAVE.
В останніх прошивках багатоканальних шлюзів можливість відключати окремі модулі винесена на сторінку статусу: STATUS — Summary в колонці М (режим модуля) можна включати Y або відключати N конкретний канал для зміни/установки SIM карти
- Як відправляти SMS через GoIP?
Ви можете відправляти SMS через веб-інтерфейс, однак відправка обмежена тільки одним повідомленням на один номер. Текст і номер одержувача повідомлення не зберігаються.
- Можна зробити SMS розсилку через GoIP?
Для організації SMS розсилки необхідно скористатися спеціальним SMS сервера, що працює під ОС Linux.
- Може GoIP приймати SMS?
Так. Пристрій приймає повідомлення і останні 5 повідомлень зберігаються в SMS Box. «Tools -> SMS Box».
- Як видалити прийняті SMS?
Аж ніяк. Старі SMS видаляються автоматично по мірі надходження нових. Для читання доступні останні 5 повідомлень.
- Яка довжина SMS в GoIP?
Довжина повідомлення складає 140 байт. У GoIP використовується 7-bit ASCII кодування, яка дозволяє передавати 160 символів в 140 байтах. Однак при введенні 16-bit unicode кодування символів зменшується до 70.
- Чому при відправці SMS або USSD я отримую «Зайнято» на вашому каналі?
Цю проблему можна спробувати вирішити використанням IE.
- Чому виникає різниця в обліку часу розмови за даними GSM оператора і даними SIP-сервера?
Можуть бути дві основні причини:
a)Необхідно включити опцію SIP 183 для вирішення Early Media. Це дозволить SIP-сервера вести відлік часу більш точно. Налаштування: configurations --> call settings - > Early Media Mode (Early Media&Local Ring/ Early Media)
b)Додатковий час може додаватися пристроєм в кінці розмови. Щоб зменшити цю похибку оновіть ЗА GoIP.
- Чому не проходить переадресація дзвінка з GSM в VoIP?
Для початку перевірте режим конфігурації. Різні SIP сервери можуть обробляти дзвінки через GoIP по-різному. У випадку, якщо сервер приймає дзвінок без реєстрації, то, як правило, такий випадок не викликає проблем. Однак якщо реєстрація на сервері потрібно чи це випадок з необхідність реєстрації в режимі Trunk Mode, сервер може проводити аутентифікацію по SIP номером, вказаним у запиті INVITE. Якщо у вас включений режим передачі АВН «Use CID as SIP Caller ID» в налаштуваннях GoIP, то SIP номер у запиті буде замінений на номер з АВН GSM мережі. У цьому випадку SIP сервер може відхилити такий виклик. Перевірте налаштування сервера, щоб виявити таку ситуацію і дозвольте зміна цього параметра. Якщо це неможливо, то спробуйте змінити режим трансляції АОН на «Remote Party ID». Якщо і це не допомогло, то вимкніть режим передачі АВН. Це означає, що ви не зможете побачити номер абонента на SIP терміналі.
- Можна побачити номер абонента на SIP пристрої?
Дивись попередній відповідь.
- Чи можна змінити мій номер при вихідному виклику в мережу GSM?
сНет. Ваш номер прив'язаний до SIM карті стільникового оператора. Єдине, що можна зробити – замінити його на "Anonymous". Configurations --> call divert --> GSM CallerID Anonymous
- Що таке IMEI?
IMEI (International Mobile Equipment Identity) – унікальний ідентифікаційний номер обладнання в мережі GSM. Номер складається з чотирьох груп цифр: nnnnnn—nn-nnnnnn-n Перша група — type approval code (TAC) – модель і походження обладнання Друга – код виробника Третя – серійний номер пристрою Остання цифра як правило — 0
- Чи можна змінити IMEI в GoIP?
Попередньо IMEI можна змінити на відповідній сторінці веб-інтерфейсу. Опис формату в попередній відповіді. Зауважте, що остання цифра – 0. Заводська установка значення IMEI – пусте поле. Перше заповнення відбувається при підключенні SIM карти.
- Як визначити рівень GSM сигналу?
Рівень GSM сигналу показаний на сторінці статусу в колонці GSM.
- Що означають цифри рівня GSM сигналу?
У таблиці, наведеній нижче показана відповідна інформація. Рекомендований рівень сигналу для стійкої роботи шлюзу – вище 15. Якщо рівень сигналу буде значно нижче, то можливо пропажа голосу під час розмови. Якщо ви опинилися в такій ситуації, то спробуйте вибрати інше місце для установки шлюзу або використовуйте виносну антену. Якщо ви бачите значення рівня сигналу 99, це може означати, що в цьому місці відсутня GSM сигнал або відсутня реєстрація SIM карти в мережі.
Рівень сигналу | Значення |
0 | -133 dBm або менше |
1 | -111 dBm |
2-30 | -109...53 dBm |
31 | -51 або вище |
99 | Відсутній або не зареєстровано |
- Чому чути відлуння?
Оновлення може вирішити цю проблему.
- Чому чується погіршення якості звуку, коли використовуються всі GSM канали?
Перевірте ширину використовуваного мережного каналу в обох напрямках. Необхідна ширина каналу залежить від використовуваного кодека і різних інших мережевих параметрів. Не забувайте, що якість голосу в мережах GSM не гарантується.
- Як встановити рівень гучності?
Рівень гучності може бути встановлений для кожного каналу окремо через веб-інтерфейс за адресою: http:///en_US/gain.html Рівні гучності з VoIP в GSM і з GSM в VoIP регулюються Input Gain і Output Gain відповідно. Збільшення Output Gain означає, що GSM/PSTN абонент почує збільшення гучності звуку. Збільшення Input Gain призведе до того, що VoIP абонент отримає збільшення гучності. Зауваження: необхідно враховувати той факт, що зміна рівнів громкостей впливає і на передачу DTMF, що в деяких випадках може призвести до помилок визначення натискання клавіш. Будьте обережні з даними регулюваннями.
- Ведуться журнали дзвінків в GoIP?
Немає. Шлюз не підтримує протоколювання дзвінків через веб-інтерфейс. Використовуйте SMS-сервер, якщо дана функція необхідна.
- Як повернути заводські настройки шлюзу?
Є два способи скидання настройок на заводські установки.
1.Reset в ручному режимі a. Увімкніть харчування GoIP b. Натисніть і утримуйте кнопку RESET. Приблизно через 10 сек. червоний світлодіод почне швидко блимати. Дочекайтеся поки світлодіод перейде в звичайний режим. Це буде означати, що скидання на заводські налаштування завершено.
2. Reset через веб-інтерфейс a. Увійдіть у веб-інтерфейс шлюзу. b. У меню Tools -> Reset Config c. Підтвердіть скидання і дочекайтеся завершення операції. Перезавантажте шлюз.
- Що таке PDD і для чого це потрібно?
PDD — Post Dial Delay – інтервал між моментом закінчення набору номера в лінію від абонента і моментом отримання цим абонентом сигналу початку з'єднання з обладнанням абонента. Сигналом встановлення з'єднання може бути гудок для додаткового набору номера, сигнали КПВ (контролю виклику), вступне повідомлення автовідповідача або короткі гудки «Зайнято». У разі шлюзу GoIP величина PDD залежить від умов функціонування мережі Ethernet, умов роботи по протоколу SIP та роботи мережі GSM. 1.Якщо умови функціонування мережі Ethernet не досить гарні, це призводить, як правило, до додаткових затримок зв'язку. Це стає однією з складових частин PDD. Також виявляється вплив на якість передачі голосу. По можливості усуньте цю проблему. 2.Час отримання відповіді на запит INVITE за протоколом SIP безпосередньо впливає на PDD. При відповіді SIP 180, система відтворює сигнал КПВ. Викликає VoIP абонент чує гудки, в той час як шлюз намагається додзвонитися до набраного номера. Робиться це лише для сприйняття процесу набору абонентом. При цьому безпосередньо з'єднання з обладнанням абонента ще не відбулося. При використанні SIP 183 величина PDD складається з часу відповіді на запит INVITE і затримок мережі GSM. У деяких випадках така величина може виявитися досить великий і викликає абонент може не дочекатися відповіді GSM обладнання, поклавши при цьому трубку. Для корекції такій ситуації встановіть Ringback mode значення «Local Ringing + Early Media». На початку GoIP відповість SIP 180 на запит INVITE, а потім відправить SIP 183, після проключения всього маршруту по мережі GSM.
- Чому при використанні GoIP у мене може виходити низьке значення ASR?
ASR — Answer Seizure Rate — відношення кількості прийнятих дзвінків до числа спроб зателефонувати у відсотках. Невдалими спробами вважаються, зокрема, отримання сигналу «зайнято» та різні причини зриву дзвінків. Як можна збільшити ASR: 1.Перевірте, щоб загальне число одночасно відправляються дзвінків на GoIP не перевищувало кількість GSM-каналів. 2.Перевірте, щоб рівень GSM сигналу на всіх каналах був достатнім для впевненого прийому. 3.Перевірте, щоб всі SIM карти були справні та з позитивним балансом. 4.Перевірте, щоб PDD був оптимізований.
- Чому при використанні GoIP у мене може виходити низьке значення ACD?
ACD — Average Call Duration — середня тривалість дзвінків. Причиною для переривання розмови абонентом може бути незадовільна якість зв'язку. Визначити причину можна дослідивши якість на кожному каналі. Для цього перевірте рівень GSM сигналу на шлюзі. Спробуйте вставити SIM-карту в мобільний апарат і зробити тестові дзвінки з місця установки шлюзу. Також перевірте якість проходження VoIP дзвінків. Стабільність якості дзвінків теж впливає на ACD. Перевірте, не скидає дзвінок GSM оператор або SIP сервер. PDD також впливає на ACD і ASR.
- Як перевірити баланс на SIM карті, вставленої в GoIP?
Залежно від можливостей, пропонованих GSM оператором, є кілька варіантів:
1. Відправлення USSD запиту. Уточніть у оператора значення відповідної команди і виконайте її Tools --> send USSD
2. Відправка SMS. Уточніть у оператора відповідний номер і формат запиту. Надішліть SMS: Tools —>Send SMS
3. Голосовий дзвінок в абонентську службу. Не найкращий спосіб для тих, хто займається експлуатацією багатоканальних систем, т. к. це займає досить багато часу.
- Чи можна обмежити час розмови через SIM-карту?
Так. Це можна зробити через веб-інтерфейс шлюзу. Дотримуйтесь меню Configuration -> Call Management -> SIM Card Settings. Величина Talk Time Limit визначає максимальний час розмови через дану SIM-карту. При досягненні зазначеної в цьому полі величини часу розмови, відповідна SIM карта відключається. Для нового запуску лічильника необхідно його обнулити через веб-інтерфейс. Billing increment – дозволений час однієї розмови, зазначене в секундах. Залежно від політики оператора, одиницею білінгу може бути хвилина. Крім того, деякі оператори пропонують крок тарифікації 6 секунд або 10 секунд. Важливо вказати цей параметр правильно для точного обчислення тимчасового періоду. Зауважимо, що тим не менш розрахунок часу GSM оператором все ж може відрізнятися від даних шлюзу.
- Чи можна за допомогою GoIP дозволяти і забороняти вхідні та вихідні дзвінки?
Так. Для вхідних (з мережі GSM) і вихідних (з VoIP) можна використовувати аутентифікацію за номерами шляхом включення їх в Whitelist. У кожен список можна включити до 15 записів.
- Можна заборонити всі вхідні дзвінки з мережі VoIP або GSM?
Так, можна. 1.Можна заборонити вхідні дзвінки з мережі VoIP: Configuration -> Call Management -> CALL OUT via GSM встановіть Disabled. Шлюз буде відповідати SIP-сервера SIP 503 «Service Unavailable». 2.Для заборони вхідних дзвінків з мережі GSM: Configuration -> Call Management -> CALL IN via GSM встановіть Disabled в обраному каналі.
- Підтримує GoIP можливість використання резервного сервера?
Так, ви можете використовувати Backup Server в режимі Single Server Mode. Якщо реєстрація на основному сервері не вдалася, то шлюз буде реєструватися на резервному. В режимі Trunk Gateway mode ви можете вказати до трьох адрес. Обидва механізму можуть допомогти уникнути проблем з непрацюючим SIP сервером.
- Можна вказати який GSM канал використовувати для вихідного дзвінка?
Так, це можливо. Для цього необхідно провести налаштування в режимі Config. By Line або Config. By Group mode. Використовуйте префікси, доступні в цих режимах. Зверніться до інструкції.
- Як GoIP визначає який канал використовувати для вихідного дзвінка?
Необхідність вибору каналу присутня в наступних режимах: Single Server mode, Config. By Group mode, або Trunk Gateway mode. Для рівномірного розподілу каналів використовується автоматичний алгоритм, який вибирає вільний найменш завантажений канал (за кількістю дзвінків за період часу).
- Можна налаштувати GoIP таким чином, щоб шлюз спочатку прийняв вхідний по VoIP дзвінок, потім дозволив донабрать номер через один з GSM каналів (виклик з донабором)?
Так, таке можливо. Настройка працює в режимах Single Server mode, Config. By Line mode або Config. By Group mode при дозволених дзвінках CALL IN via GSM в секції Call Management. Поле Forward Number залиште порожнім.
- Чому GoIP набирає неправильний номер?
Можуть бути дві можливі причини: 1. Для дзвінків VoIP—>GSM використовується неправильний формат номера. Використовуйте налаштування Dial Plan для модифікації номери в необхідний формат. Для міжнародних дзвінків не забувайте про необхідність набору коду країни та коду регіону. Крім того, ця можливість повинна бути дозволена стільниковим оператором для тієї SIM карти, через яку проходить виклик. 2. У разі виклику з донабором необхідно переконатися, що GoIP отримує сигнал додаткового набору DTMF правильно. Якщо на цьому етапі присутні помилки, то номер буде набиратися невірно. При використанні режиму RFC2833 / SIP INFO на яскравому обладнанні передана інформація узгоджується з сервером. Для режиму внутріполосное DTMF існує можливість помилки зчитування тонів в деяких цифрах.
- Можна використовувати GoIP для роботи в груповому режимі?
Так, GoIP може бути використаний в груповому режимі GSM Group mode. Груповий режим реалізує метод, при якому виклики на один номер розподіляються по декільком можливим лініях. Сервіси типу колл-центру або служби зворотного дзвінка (Call Back Service) використовують такий метод, при якому потрібно телефонувати на один номер для доступу до послуги. Для докладного опису GSM Group mode зверніться до інструкції.
- Як встановити налаштування переадресацій для вхідних SIM карти дзвінків? При налаштуванні переадресацій на стороні GSM провайдера часто відбуваються збої і скидання налаштувань.
В описі пристрою ми вказуємо рекомендацію виробника за зняття всіх видів переадресацій на стороні провайдера. У випадку, якщо існує необхідність у встановленні умовної або безумовної переадресації вхідних на SIM-карту дзвінків, то скористайтеся для налаштування інтерфейсом шлюзу: в секції Configurations ->Call Divert -> GSM Call Forward List<< Далі активуйте потрібний режим і введіть номер телефону у форматі, необхідному у вашого GSM провайдера, або визначте його дослідним шляхом.
- Як користуватися режимом H. 323?
Остання універсальна прошивка на два протоколи — GHS-4.01-25. Далі оновлення виходили окремо для протоколів SIP та Н.323 (з підтримкою SIM Банку). Таким чином, для використання потрібного протоколу необхідно провести оновлення відповідної прошивки.
- Як встановити налаштування переадресацій для вхідних SIM карти дзвінків? При налаштуванні переадресацій на стороні GSM провайдера часто відбуваються збої і скидання налаштувань.
В описі пристрою ми вказуємо рекомендацію виробника за зняття всіх видів переадресацій на стороні провайдера. У випадку, якщо існує необхідність у встановленні умовної або безумовної переадресації вхідних на SIM-карту дзвінків, то скористайтеся для налаштування інтерфейсом шлюзу:
у секції Call Management-> Line№-> SIM Card Parameters>> -> GSM Call Forward List<< Далі активуйте потрібний режим і введіть номер телефону у форматі, необхідному у вашого GSM провайдера, або визначте його дослідним шляхом.
- В останніх прошивках шлюзу з'явилася можливість пересилання SMS на електронну пошту. Які особливості настройки?
Большинстов популярних поштових служб, таких як gmail, yandex, використовують SSL аутентифікацію при відправленні повідомлень по протоколу SMTP, який використовується в шлюзі. Шлюз не підтримує цей режим. Використовуйте інші поштові сервіси, без цієї необхідності.
У разі, якщо принципово використання тільки серверів SMTP з SSL аутентифікацією, встановіть SMS сервер компанії DBL, в якому ця можливість є.
Почта с содержимым SMS отправляется в кодировке UTF-8. Используйте этот режим для чтения при некорректном отображении русского текста.
- ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇВ системах теплопостачання повинен бути забезпечений облік теплової енергії і теплоносіїв, відпущених теплопостачальною організацією та спожитих абонентом (споживачем), відповідно до правил обліку теплової енергії вимогами, встановленими нормативно-технічними документами.Вузол обліку теплової енергії і теплоносіїв розміщується, як правило, на межі балансової належності між теплопостачальною організацією і абонентом, далі стоїть питання передачі буде приділятися розміру накопичених данихОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ
- Що таке SIM-банк і як він працюєVoIP GSM шлюзи користуються популярністю серед Українських компаній і підприємців. Сфера їх застосування досить широка, починаючи з економії коштів компанії на дзвінках за мобільним номерам, закінчуючи різними SMS-повідомленнями, але..Що таке SIM-банк і як він працює